enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
13,5089
EURO
15,4028
ALTIN
788,07
BIST
2.085,17
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
4°C
İstanbul
4°C
Az Bulutlu
Çarşamba Açık
8°C
Perşembe Yağmurlu
10°C
Cuma Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Cumartesi Karla Karışık Yağmurlu
3°C

21.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinde 2021 ödülleri sahiplerini buldu

21.

21.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinde 2021 ödülleri sahiplerini buldu

21.Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali’nde 2021 yılının ödülleri sahiplerini buldu.

Festivale katilan isimlar arasinda Selçuk Yöntem, Reha Özcan, Senan Kara, Emir Özden, Uluç Bayraktar, Alara Hamamcıoğlu Bayraktar, Reis Çelik, Selin Kavak, Nida Karabol,

Serdar Akar, Rena Lusin Bitmez, Yiğit Armutoğlu, Fehmi Yaşar, Bülent Emrah

Parlak, Arif Özserin, Doç. Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve Cem Sultan Ungan yer aldi.

 

FRANKFURT – Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali 21’inci yılında

Frankfurtlu sinemaseverlerle bir araya geldi. 25-30 Ekim 2021 tarihleri arasındaki festivalin ilk 2 gununde gectigimiz yil ertelenen 2020 odulleri sahiplerine takdim edildi. Film gösterimleriyle oyuncu, yonetmen ve yapimcilari izleyicilerle biraraya getiren Frankfurt Turk Filmleri festivali 2021 yilinin kazananlarina takdim edilen ödül töreniyle son buldu.

 

2021 KAZANANLARI TAM LİSTE

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Halil Ergün ve Suna Yıldızoğlu

Vefa Ödülü: Bilge Olgaç

En iyi Film: 9.75

En iyi Yönetmen: Gölgeler İçinde, Erdem Tepegöz

En iyi Kadın Oyuncu: Bilmemek, Senan Kara

En iyi Erkek Oyuncu: Gölgeler İçinde, Numan Açar

En iyi Görüntü Yönetmeni: Gölgeler İçinde, Hayk Kirakosyan

En iyi Senaryo: 9.75, Uluç Bayraktar ve Damla Serim

En iyi Müzik: Ölü Ekmeği, Reis Çelik

Jüri Özel Ödülü: Bilmemek, Emir Özden

13. Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması – Türkiye birincisi: Majid’den Sevgilerle, Yiğit Armutoğlu

13. Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması – Almanya birincisi: Cem Sultan Ungan

2. Belgesel Yarışması Birincisi: Tanrı Göçmen Çocukları Sever mi Anne, Rena Lusin Bitmez

2. Belgesel Yarışması Özel Ödülü: Fatma Kayacı’nın Bilinmeyen Hikayesi, Orhan Tekeoğlu

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı