enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
13,6341
EURO
15,1866
ALTIN
783,24
BIST
1.991,28
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
°C
İstanbul
°C
°C
°C
°C
°C

JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali’nin finalist filmleri belli oldu

Dünyanın en büyük üçüncü sivil toplum kuruluşu olarak bilinen JCI (Junior Chamber International-Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) İstanbul tarafından,teması BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında bu yıl “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temasıyla 15.

JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali’nin finalist filmleri belli oldu

Dünyanın en büyük üçüncü sivil toplum kuruluşu olarak bilinen JCI (Junior Chamber International-Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) İstanbul tarafından,teması BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında bu yıl “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temasıyla 15. si düzenlenecek olan Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali’nde yarışacak olan finalist filmler belli oldu.

 

15. Yılında “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temasıyla Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, 2021 yılında Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na bağlı olarak temasının yansımalarını ve izlerini anlatan kısa filmleri ve yönetmenlerini ödüllendirecek.

 

Bu yıl belirlenen tema doğrultusunda gelen 1769 film başvurusu arasından ön eleme jürisinin belirlediği 20 film ana jüri karşısına çıkacak. Finale kalan filmler 1-14 Ekim tarihleri arasında Tasarım Atölyesi Kadıköy ev sahipliğinde ücretsiz olarak sinemaseverler ile buluşacak. 17 Ekim’de Baba Sahne’de gerçekleşecek olan Gala Gecesi’nde ise dokuz farklı kategoride kısa filmler ödüle layık görülecek.

 

Ön eleme jürisi tarafından belirlenen finalist filmler:

  • More Tears – George Georgakopo
  • The Recess – Navid Nikkhah Azad
  • The School Bus – Ramazan Kılıç
  • Trapped Women – La Taberna Studios
  • They Will Not Silence Our Voices – Yennué Zárate Valderrama
  • Flamenco Queer – Eye Rise Films
  • Spring Days – Imad Badi
  • Best Actress- Atakan Göktepe
  • The Graffiti – Aurélien Laplace
  • Frozen Out – Hao Zhou
  • Ava Kuña, Aty Kuña: Indigenous Woman, Political Woman – Julia Zulian
  • PRIDE – Caroline Bento
  • Offside Again? – Feyzi Baran
  • Shikhandi – Sahil Gada
  • Free Fun Fehmi Öztürk
  • In Nature- Marcel Barelli
  • The Raging Dance of Casseus – Nicole Reyes
  • Black&White – ZLA Films
  • Eggshells – Slava Doytcheva 
  • Mutavva (Morality Police) – Mert & Berk Sata
  •  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.