enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
16,8853
EURO
17,8334
ALTIN
992,10
BIST
2.554,08
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
26°C
İstanbul
26°C
Açık
Pazar Parçalı Bulutlu
25°C
Pazartesi Az Bulutlu
25°C
Salı Az Bulutlu
27°C
Çarşamba Az Bulutlu
28°C

Meslekler Yarışıyor Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BEBKA’nın destekleriyle bu yıl 9’uncusu düzenlenen Bursa Bilim Festivali Science Expo, kapsamında düzenlenen “Meslekler Yarışıyor” yarışmasının kazananları belli oldu.

Meslekler Yarışıyor Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BEBKA’nın destekleriyle bu yıl 9’uncusu düzenlenen Bursa Bilim Festivali Science Expo, kapsamında düzenlenen “Meslekler Yarışıyor” yarışmasının kazananları belli oldu.

 

9. Turkish Airlines Scince Expo Kapsamında Bursa Tüyap Fuar Alanında gerçekleştirilen yarışmalara Mesleki Teknik Eğitim okullarından, Türkiye’ nin 12 farklı şehrinden toplam 289 takım, 472 Meslek Lisesi Öğrencisi yarışmada yer aldı.

 

Robotik kodlama, moda tasarım, metal teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, yiyecek içecek hizmetleri, mobilya ve iç mekân tasarımı, güzellik saç bakım hizmetleri, motorlu araç teknolojileri, tekstil teknolojisi, makine teknolojisi, elektrik elektronik teknolojisi, grafik ve fotoğraf alanı, çocuk gelişimi, pastacılık, el sanatları, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme gibi alanlardan 472 öğrenci geliştirdikleri projeleriyle kıyasıya yarıştı.

 

16 alanda yürütme kurulunda bulunan 33 öğretmen ve özel sektör, milli eğitim, üniversite ve sanayi işletmelerinden 82 temsilci jüride görev alarak öğrencilerin projelerini değerlendirdi.

 

Yarışmada 1.olan öğrencilere cep telefonu 2. Olan öğrencilere tablet ve 3.olan öğrencilere akıllı saat verilirken BEBKA tarafından yarışmada derece kazanan öğrencilere para ödülü verildi.

 

Yarışma sonucunda her alandan dereceye giren öğrencilere ödüllerini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BEBKA Genel Sekreteri Doç.Dr. Muhammed Zeki Durak verdi.

 

Yarışmada dereceye giren okullar

Çocuk Gelişimi Alanında 1. Necatibey MTAL 2. Yunus Emre MTAL 3. Şehit Ömer Halis Demir MTAL

Elektrik Elektronik Alanında 1. Tophane MTAL 2. Eşrefzade MTAL 3. Otomotiv Endüstirisi İhracatçılar Birliği MTAL

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanında 1 . Ali Osman Sönmez MTAL 2. Tophane MTAL 3. Tophane MTAL

Grafik ve Fotoğraf Alanında 1 . Hüma Hatun MTAL 2. Necatibey MTAL 3. Zübeyda Hanım MTAL

Tekstil Teknolojisi Alanında 1. Hüseyin Özdilek MTAL 2. Hüseyin Özdilek MTAL 3. Necatibey MTAL

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanında 1. Konya MTAL 2. Cavit Çağlar MTAL 3. Hacı Sevim Yıldız MTAL

Güzellik ve Saç Bakım Alanında 1. Hüma Hatun MTAL 2.Faik Çelik MTAL 3.Faik Çelik MTAL

Makine Teknolojisi Alanında 1. Tophane MTAL 2. Mehmet Kemal Çoşkunöz 3. . Otomotiv Endüstirisi İhracatçılar Birliği MTAL

Metal Teknolojisi Alanında 1. Tophane MTAL 2. Orhangazi MTAL 3.Nilüfer Atatürk MTAL

Mobilya İç Mekan Tasarımı Alanında 1. Hacı Sevim Yıldız MTAL 2. Hacı Sevim Yıldız MTAL 3. Mustafa Kemal Paşa MTAL

Moda Tasarım Teknolojisi Alanında  1. Hüseyin Özdilek MTAL 2. Hüseyin Özdilek MTAL 3. Yiğitler MTAL

Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanında 1.Şehit Hüseyin Akyüz MTAL 2. Otomotiv Endüstirisi İhracatçılar Birliği MTAL 3. Hacı Sevim Yıldız MTAL 3. Mustafa Kemal Paşa MTAL

Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında 1. Şehit Erol Olçak MTAL 2. Feriha Uyar MTAL 3. Havva Aslaoba MTAL

Robotik Kodlama alanında 1. Yeşilyayla MTAL 2. Cavit Çağlar MTAL 3. Demirtaşpaşa MTAL

Pastacılık Alanında 1. Şehit Erol Olçak MTAL 2. Şehit Ömer Halisdemir  MTAL 3. TOKİ Cahit Zarifoğlu MTAL

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı