DOLAR
32,4925
EURO
34,9202
ALTIN
2.405,86
BIST
10.391,89
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
26°C
İstanbul
26°C
Hafif Yağmurlu
Cumartesi Açık
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
29°C
Salı Az Bulutlu
29°C

Kürek Milli Takımından 16 madalya

Türkiye Kürek Milli Takımı, Balkan Şampiyonası’ndan madalyalar ile döndü.

Kürek Milli Takımından 16 madalya
18.09.2023 01:10
111
A+
A-

Türkiye Kürek Milli Takımı, Balkan Şampiyonası’ndan madalyalar ile döndü. 16-17 Eylül tarihlerinde Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenen şampiyonada Milliler toplam 16 madalya kazandı.

Romanya’nın başkenti Bükreş’in Pantelimon bölgesinde gerçekleştirilen yarışlarda Kürek Milli Takımı, 4 Altın, 8 Gümüş ve 4 Bronz olmak üzere toplam 16 madalya elde etti. Kürek Milli Takımının 39 sporcu ve 20 ekip ile katıldığı ve kıyasıya geçen yarışlarda Türkiye Kürek Milli Takımı, genel sıralamada ise şampiyonayı 3. sırada tamamladı.

 

 2023 Balkan Şampiyonası’nda Kürek Milli Takımının aldığı dereceler şu şekilde yer aldı:

4 ALTIN – 8 GÜMÜŞ – 4 BRONZ: TOPLAM 16 MADALYA

 

ALTIN

  • YILDIZ ERKEKLER TEK ÇİFTE (JMB1X)

MUHAMMED EFE YILMAZ

 

  • YILDIZ KADINLAR TEK ÇİFTE (JWB1X)

ZEYNEP ACAR           

 

  • YILDIZ ERKEKLER SEKİZ TEK (JMB8+)

MEHMET ERALP AKTAŞ (D) – MUSTAFA YENİPAZARLI – KÖKSAL DORUK KOÇAK – DEVRİM SALMAN – BERAT KOPAL – YASİN KAAN DERE – EGE DİNÇTÜRK – BARLAS BALI – ONUR SÖNMEZ

 

  • YILDIZ ERKEKLER DÖRT ÇİFTE (JMB4X)

EFE KARA – MUSTAFA EFE KINALI – BURAK ONUR TAŞ – MUHAMMED EFE YILMAZ

 

GÜMÜŞ

  • GENÇ KADINLAR DÖRT TEK (JWA4-)

DAMLA SUNGUNAPA – BEYZA KURTULMUŞ – MEDİNENUR YİĞİTOĞLU – ZEYNEP ERSOY

 

  • GENÇ ERKEKLER İKİ ÇİFTE (JMA2X)

MEHMET YILDIZ – GİRAY YAZÇAYIR

 

  • YILDIZ KADINLAR İKİ ÇİFTE (JWB2X)

HÜMA NAZ SAÇLI – SILA ERGÜL

 

  • YILDIZ ERKEKLER DÖRT TEK (JMB4-)

DEVRİM SALMAN – BERAT KOPAL – YASİN KAAN DERE – EGE DİNÇTÜRK

 

  • YILDIZ ERKEKLER İKİ TEK (JMB2-)  

ONUR SÖNMEZ – BARLAS BALI

 

  • GENÇ KADINLAR İKİ TEK (JWA2-)

MEDİNENUR YİĞİTOĞLU – DAMLA SUNGUNAPA

 

  • GENÇ KADINLAR İKİ ÇİFTE (JWA2X)

ZEYNEP ACAR – EDA ERKAN

 

  • GENÇ ERKEKLER SEKİZ TEK (JMA8+)

ŞÜKRÜ YÜŞA ASLAN – YASİN ŞEN – BİLAL SARILAR – EYMEN ERVİN KAY – GÖKMEN KAAN SEZER – AHMET ERDEM – YİĞİT YAŞAR DOĞRUOK – YUSUF ZİYA ATEŞ – SELİN BOZ (D)

 

 

BRONZ

  • GENÇ ERKEKLER İKİ TEK (JMA2-)

BİLAL SARILAR – EYMEN ERVİN KAY

 

  • GENÇ ERKEKLER TEK ÇİFTE (JMA1X )

SÜLEYMAN YILMAZ

 

  • YILDIZ KADINLAR DÖRT ÇİFTE (JWB4X)

ECE ARSLAN – YAĞMUR BERKKAM – HÜMA NAZ SAÇLI – SILA ERGÜL

 

  • GENÇ KADINLAR TEK ÇİFTE (JWA1X)

NİSAN İPAR

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı