DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
28°C
İstanbul
28°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Açık
30°C
Pazartesi Açık
30°C
Salı Az Bulutlu
29°C
Çarşamba Az Bulutlu
29°C

Çift Diploma Dönemi Global Eğitim ve İş Sahasını Dönüştürecek

Çift Diploma Dönemi Global Eğitim ve İş Sahasını Dönüştürecek
08.05.2024 12:36
10
A+
A-

Sevinç Eğitim Kurumları, Türkiye genelindeki kolej ve kurs merkezlerinde öğrencilerine yurt dışı kariyer kapılarını aralayan vizyoner eğitim planını tanıttı. Çift Diploma Programı şeklinde adlandırılan yeni eğitim modeli, öğrencilere lise eğitimi esnasında hem Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını hem de ABD lise müfredatını tamamlayarak aynı anda iki diploma alma imkanı sunacak. Sevinç Eğitim Kurumlarının geleceğin iş dünyasında fark yaratacak bireyleri yetiştirmeye duyduğu heyecanın ve önemin göstergesi olan program, öğrenciler ve veliler arasında büyük yankı uyandırarak şimdiden ilgi görmeye başladı. Nitekim Türkiye’deki eğitimin kalitesi de bir kez daha güncellenmiş oldu.

İki Kültürü Tek Çatıda Birleştiren Çift Diploma Programı Eğitimde Fark Yaratıyor

1986 yılından beri köklü bir kurum olarak büyüyen Sevinç Eğitim Kurumları, yakın zamanda öğrencileri uluslararası standartta bir eğitim planına dahil ederek, global iş dünyasının ihtiyaç duyduğu becerilerle donatan Çift Diploma Programı’nı başlattı. Öğrencilere aynı anda Amerika ve Türkiye eğitim sistemlerini deneyimleme şansı sunan program, sadece akademik başarıyı değil, aynı zamanda kariyer hedeflerini ve bireysel perspektifi genişletme amacı da taşıyor. Program sonunda alınan ABD lise diploması, dünya genelinde kabul gören bir diploma olduğundan, öğrencilerin uluslararası bilinirlikteki prestijli üniversitelere geçişini hızlandırıyor. Ayrıca İngilizce dil becerilerinin gelişmesine katkı sağlayarak uluslararası iletişim kurma yetisini artırıyor ve kariyer hedeflerindeki ülke sınırlarından kaynaklı bariyerleri ortadan kaldırıyor.

 

Nitelikli programın diğer kolu ise Türkiye müfredatına uygun şekilde ilerleyerek öğrencilerin milli değerlere saygılı ve bilinçli bireyler olarak gelişmesini sağlıyor. Sevinç Eğitim Kurumlarının başlangıçtan itibaren Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş ve modern vizyonunu en iyi şekilde tanımlayan bu yeni eğitim modeli, hem kendi ülke kültürünü ve tarihini yakından tanıyan, hem de global gelişmeleri takip ederek dünya standartlarını yakalamış, bakış açısı geniş bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Dolayısıyla iki yönlü eğitim anlayışı akademik başarıya ve yüksek kariyer beklentilerine ek olarak; farklı kültürlere açık, anlayışlı ve bakış açısı geniş gelecek nesiller vaat ediyor.

Çift Diploma Dönemi Global Eğitim ve İş Sahasını Dönüştürecek

Sevinç çatısının çevik ve ihtiyaç odaklı yaklaşımının en güzel örneklerinden olan Çift Diploma Programı, dünyanın değişen ihtiyaçlarını ve geleceğin iş dünyasının gereksinimlerini eş zamanlı şekilde ele alarak, öğrencilere uluslararası arenada fark yaratma şansı tanıyor. Sevinç Eğitim Kurumlarına ait kurs merkezlerinde ilk defa uygulanan bu program, kurum bünyesine haklı gurur tanımlarken, yeni dönem lise öğrencilerine daha fazla seçenek sunarak gelecek planlarını en iyi şekilde yapma avantajı sağlıyor. Öğrenci potansiyelini mümkün olan en üst düzeye çıkararak hayallere ulaşma imkanını artıran vizyoner program, dinamik ve gelişime açık eğitim şeklinin tanımını da yeniden yapıyor.

 

En temelde geleceğe dair umut duyan nesiller eğitmeyi hedefleyen Çift Diploma Programı, öğrencilerin uluslararası standartta eğitim alarak global iş dünyasının ihtiyaçlarına hazırlanmasına da yardımcı oluyor. Bunun için gerekli olan beceri ve yetileri ise kapsamlı şekilde sunarak öğrencileri hem bireysel hem akademik anlamda donatıyor. Kolay ve hızlı üniversite kabul süreçleri, kendinden emin ve farkındalığı yüksek bireyler, gelişmiş İngilizce becerileri ve çok kültürlü bir altyapı gibi bir dizi avantajı beraberinde getiren yenilikçi eğitim ahlakı, dünya standartlarını dönüştürme gücüyle öne çıkıyor.

 

Taşıdığı her özellik ile Sevinç yapısının çevik ve yenilikçi marka bilincini yansıtan program, Türkiye eğitim standartlarına yeni bir eşik atlatarak yerel değerleri de pekiştiriyor. Kültürel birikimin global sahadaki taşıyıcısı haline gelecek sonraki nesiller, geleceğin fark yaratan bireyleri haline dönüşme ayrıcalığı yaşıyor.