DOLAR
18,6344
EURO
19,6306
ALTIN
1.077,07
BIST
4.962,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
13°C
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Pazartesi Çok Bulutlu
13°C
Salı Çok Bulutlu
12°C
Çarşamba Az Bulutlu
14°C
Perşembe Çok Bulutlu
15°C

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile İBB Spor İstanbul arasında sporda çocukların korunması için işbirliği

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile İBB Spor İstanbul sporda çocuk koruma ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla işbirliği yaptı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile İBB Spor İstanbul arasında sporda çocukların korunması için işbirliği
REKLAM ALANI
22.11.2022 12:10
0
A+
A-

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile İBB Spor İstanbul sporda çocuk koruma ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla işbirliği yaptı. BİLGİ Eğitim ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü ortaklığında İBB Spor İstanbul bünyesindeki 650 antrenöre sporda çocuk koruma eğitimi verildi

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İBB Spor İstanbul, sporda çocukların korunmasını sağlamak amacıyla güçlerini birleştirdi. BİLGİ Eğitim ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü işbirliğiyle İBB Spor İstanbul bünyesindeki 650 antrenöre sporda çocuk koruma eğitimi verildi. Eğitimlerde çocuk hakları, çocuk katılımı, çocuğun iyi olma hali, sporda çocukların güvenliğinin sağlanması gibi çocuk korumanın farklı boyutları ele alındı. 

 

YAZI ARASI REKLAM ALANI

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İlknur Hacısoftaoğlu, “Spor yapmak Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 31. maddesine göre her çocuğun hakkı. Ancak çocukların bulunduğu her alanda olduğu gibi sporun da çocukları koruyacak bir sistemle donatılması gerekiyor. Korunmadığı takdirde çocuklar, bu alanda spora özgü farklı ihmal ve istismar biçimleriyle de karşılaşabiliyor. Günümüzde çocuk koruma ve güvenliği politikalarının işler hale gelmesi için spor alanındaki tüm paydaşların farkındalığının artırılması çok önemli” dedi.
 

BİLGİ Eğitim bünyesinde psikologlar, sosyologlar, hukukçular, spor bilimciler ve spor alanında çalışan uzmanlardan oluşan Sporda Çocuk Koruma Grubu’nun eğitmen kadrosuyla Sporda Çocuk Koruma Eğitim Programı’nın oluşturulduğunu belirten Hacısoftaoğlu, “Federasyonlar, yerel yönetimlerin spor birimleri, spor kulüpleri, antrenörler ve bu alandaki yöneticilere yönelik hazırladığımız bu programla çocuk koruma konusundaki bilgi birikimini artırmayı, zenginleştirmeyi ve çocuk koruma perspektifine sahip uygulamaların uygulanabilirliğini artırmayı hedefliyoruz. İBB Spor İstanbul ile bu yönde bir işbirliği yapmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

İBB Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, “İBB Spor İstanbul olarak en büyük önceliğimiz şehrimizdeki her çocuğun spora erişimini sağlamak ve çocukları erken yaşta mümkün olabildiğince farklı spor branşıyla tanıştırmak. Kurduğumuz spor okulları sayesinde bir yılda 95 bin çocuğa 17 farklı branşta spor eğitimi verdik. Eğitimde kaliteyi büyük oranda eğitmenlerin seviyesi belirliyor. İstanbul halkına ve özellikle çocuklarımıza spor eğitimi verirken bilim ve teknolojinin olanaklarından mümkün olduğunca faydalanmaya çalışıyoruz. Bu nedenle göreve başladığımızda attığımız ilk adımlardan biri İBB Spor İstanbul bünyesinde bir Akademi Müdürlüğü kurmak oldu. Akademi Müdürlüğümüzün çalışmaları sayesinde her branşta çağdaş eğitim metotlarını ve bilimsel araştırmaları inceleyerek hem eğitmenlerimizin gelişimine katkı sağlıyor, hem de eğitim programlarını sürekli güncel tutarak vatandaşlarımıza en yüksek standartlarda hizmet sunuyoruz. Konu çocuklarımızın eğitimi olduğunda ise sadece spor değil onların güvenliği, zihinsel gelişimi ve psikolojisini de düşünerek planlama yapmak, meseleyi tüm boyutlarıyla ele almak gerekiyor. Bu gaye ile yola çıktık ve ilk olarak Spor İstanbul’da görev yapan 650 antrenörümüze online eğitimler verdik. Akabinde çocuklarla bire bir ilgilenen eğitmenlerimizin, bu eğitim süreçlerini en sağlıklı şekilde yürütebilmeleri adına İstanbul Bilgi Üniversitesi ile çok önemli bir iş birliğine imza attık. İstanbul Bilgi Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz program sayesinde İBB Spor Okulları’nda görev yapan 50 antrenörümüz, sporda çocuk koruma eğitimlerini tamamladı ve sertifika sahibi oldu. Çocuklarımızın güvende olması ve en sağlıklı koşullarda spor yapabilmesi adına bu çalışmanın tüm spor camiasına güzel bir örnek teşkil edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI