DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
31°C
İstanbul
31°C
Açık
Pazartesi Açık
30°C
Salı Az Bulutlu
30°C
Çarşamba Az Bulutlu
30°C
Perşembe Az Bulutlu
29°C

İzmir Kira Avukatı

İzmir Kira Avukatı
13.09.2023 14:54
365
A+
A-

İzmir, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri ve aynı zamanda Türkiye’nin en büyük kira piyasalarından birine ev sahipliği yapmaktadır. İzmir’de kiracı hakları oldukça güçlüdür ve kiracılar, kira sözleşmelerinde yer alan haklarını korumak için bir kira avukatına danışabilirler.

İzmir’de birçok başarılı kira avukatı bulunmaktadır. Bu avukatlar, kira sözleşmelerinin hazırlanması, kira sözleşmelerinin uygulanması, kira sözleşmelerinde yaşanan sorunlarda tarafların temsil edilmesi gibi konularda hukuki yardım sağlamaktadır.

İzmir Kira Avukatı

Kiracılık, kiraya veren ve kiracı arasında yapılan bir sözleşmedir. Kira sözleşmesi, kiracının kiraya verene belirli bir bedel karşılığında, kiralanan taşınmazı kullanma hakkını kazandığı sözleşmedir.

İzmir kira avukatı, kira sözleşmesi ile ilgili tüm hukuki işlemleri yürüten avukattır. İzmir kira avukatı, kira sözleşmesinin hazırlanması, kira sözleşmesinin uygulanması, kira sözleşmesinde yaşanan sorunlarda tarafların temsil edilmesi gibi konularda hukuki yardım sağlar.

İzmir kira avukatı, kira sözleşmelerinde aşağıdaki hizmetleri sunar:

 • Kira sözleşmesinin hazırlanması
 • Kira sözleşmesinin uygulanması
 • Kira sözleşmesinin feshi
 • Kira bedelinin artırılması
 • Kira bedelinin tahsili
 • Kiracı tahliyesi

İzmir kira avukatı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şunlardır:

 • Avukatın kira hukuku alanında uzman olması
 • Avukatın deneyimli olması
 • Avukatın iletişim becerilerinin güçlü olması
 • Avukatın tarafların menfaatlerini en iyi şekilde koruyacak şekilde hareket etmesi

İşyeri Kiracı Hakları

İşyeri kiracı, işyeri kira sözleşmesi ile işyeri sahibinden işyeri kiralayan kişidir. İşyeri kiracısı, işyeri kira sözleşmesi ile işyeri sahibine belirli bir bedel karşılığında, işyerini kullanma hakkını kazanmaktadır.

İşyeri kiracı hakları, Türk Borçlar Kanunu’nun 299-341. maddelerinde düzenlenmiştir. İşyeri kiracılarının başlıca hakları şunlardır:

 • İşyerini kira sözleşmesinde belirtilen şekilde kullanma hakkı
 • Kira bedelinin ödenmesi hakkı
 • İşyerinin bakım ve onarımının yapılması hakkı
 • Kira sözleşmesinin süresinin dolması halinde, kiralanan işyerini kullanmaya devam etme hakkı
 • Kira sözleşmesinin feshi halinde, kiracının tahliyesi için gerekli sürenin verilmesi hakkı

İşyeri kiracılarının haklarını korumak için, kira sözleşmesinin dikkatlice okunması ve anlaşılması önemlidir. Kira sözleşmesinde yer alan haklar ve sorumluluklar eksiksiz bir şekilde yerine getirilmelidir.

İşyeri kiracılarının haklarını korumak için, bir işyeri kira avukatından hukuki yardım alınması da faydalı olabilir.

Avukat Merve Kolman

Avukat Merve Kolman, İzmir Barosu’na kayıtlı bir avukattır. İzmir kira avukatı olarak hizmet vermektedir.

Arabulucu Avukat Merve Topbaşoğlu Kolman 1991 yılı Manisa doğumludur, 2009 yılında derece ile yerleştiği Yaşar üniversitesi hukuk fakültesinden 2014 yılında 3.lük ile mezun olmuştur.

Burslu devam etmeye hak kazandığı Yaşar üniversitesi özel hukuk tezli yüksek lisans eğitim programından oybirliği ile kabul gören aile hukukunda ‘katkı payı alacağı ve değer artış payı alacağı’ konulu tez çalışması ile 2016 yılında mezun olmuştur.

2016 yılında İzmir’de kurmuş olduğu hukuk bürosu ile arabuluculuk & avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerin yanı sıra alternatif uyuşmazlık çözüm yollarında da mesleki yeterlilik ve tecrübe ile hizmet vermektedir.

Avukat Merve Kolman, kira hukuku alanında uzmanlaşmıştır. Kira sözleşmelerinde, tarafların menfaatlerini en iyi şekilde koruyacak şekilde hukuki yardım sağlamaktadır.

Avukat Merve Kolman, iletişim becerileri yüksek ve empati yeteneğine sahip bir avukattır. Müvekkillerinin sorunlarını anlamaya ve onlara doğru hukuki çözümler sunmaya odaklanır.